Novinársky preukaz PRESS PASS

Kód: 44/1 R 44/3 R 44/5 R 44/10 44/NEO Zvoľte variant
Novinka Tip
€1 000 od €60 - - - - –20 % až –20 %
snn press pass
€1 000 od €60 - - - - –20 % až –20 % €60 €120 €180 €330 €800 od €60
Skladom Skladom Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Variant

Novinársky preukaz 

Od Decembra 2017 sú k dispozícii novinárske preukazy pre kohokoľvek

Preukaz novinára môže získať každý - blogger, fotograf, režisér, moderátor aj radový občan - vstup je voľný.

Činnosť organizácie GINN a aktivity samostatných a nezaávislých novinárov môžete podporiť finančne priamo tu! alebo aj cez vaše 2% z dane tu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Po obdržaní úhrady vám príde dotazník na vypísanie údajov potrebných pre výrobu preukazu.

Na čo slúži novinársky preukaz

Novinársky preukaz slúži na preukázanie vášho pôsobenia ako novinára, či vašej príslušnosti k novinárskej obci alebo aj k vyjadreniu vašej podpory novinárskej obci. GINN začal novinárske preukazy vydávať z dôvodu, že mnohé organizácie, firmy a inštitúcie ho vyžadujú na aktívnu prezentáciu novinára - hoc v mnohých prípadoch aj neopodstatnene. Pre mnohých je neoddelitelnou súčasťou a nevyhnutnosťou v práci a neraz je otvorením brán, za ktoré by ste sa nikdy nedostali (napríklad na návštevu kultúrnych, politických alebo športových podujatí). Novinársky preukaz nie je platným dokladom totožnosti a ani ho nenahrádza. Tiež ho nie je možné požadovať ako výhradnú podmienku vstupu na niektoré miesto, kde už iný novinári sú (okrem akcií, kde sa vyžaduje akreditácia vopred).

Kto je novinár? Novinár alebo žurnalista je podĺa Wikipedie človek pracujúci v žurnalistike. Jeho povolaním je zbieranie, overovanie a šírenie informácií. Slovo novinár sa pôvodne používalo pre človeka píšuceho do novín, ale časom sa tento termín rozšíril aj na ľudí publikujúcich v rozhlase, televízii, či na internete, fotografov, filmárov či bloggerov. Novinár je slobodné povolanie a môže ho vykonávať prakticky ktokoľvek - avšak musí dodržiavať pri svojej činnosti niekoľko zásad, ktoré sme vydali aj v našom kódexe novinára